Renginys Pakruojo sinagogoje

 

 

Mūsų rajono miestelius ir kaimus nuo seno puošia raudonų plytų pastatai, tačiau šiandiena, kai kurių objektų būklė verčia pagalvoti apie  išsaugojimą.

Birželio 26 – 30 dienomis, Žeimelyje vyko Lietuvos kultūros tarybos skelbto projeko „Raudona lieka“ dalyvių stovykla, kuri buvo įsikūrusi mūsų mokyklos bendrabutyje.

Projektas buvo vykdomas trim etapais: dalyvių atranka, kūrybinė stovykla ir baigiamasis  renginys. Projekto iniciatorė – šiaulietė, menininkė Izolda Žagrakalienė.

         Rugsėjo 27 d, į baigiamąjį projekto renginį Pakruojo sinagogoje, buvo pakviesti ir mūsų mokyklos mokiniai su dailės mokytoja Gitana Kokmaniene.

        Pranešimą „Medžiagiškumo raiška senoje architektūroje. „Plytų stilius“,  skaitė VDU Menų fakulteto prof. hab. dr. Vytautas Levandauskas. Profesorius pasakojo apie plytų atsiradimo istoriją, jų gamybos technologijas, formas, rišimo būdus, architektūros stilius. Pranešėjas kalbėjo apie Žeimelyje veikusią plytinę, kurią aprašė žymus kraštotyrininkas Juozas Šliavas, mūsų rajono miesteliuose esančius raudonų plytų pastatus ir jų išsaugojimą.

     Projekto vadovė Izolda Žagrakalienė pažadėjo, kad projektas tęsis ir kvietė įsijungti kuo daugiau jaunimo.

     Moksleiviai pabuvojo Pakruojo sinagogoje ir išgirdo daug įdomių, naudingų dalykų, kurių ypač  gyvenime prireiks būsimiesiems statybininkams.         

Regina Noreikienė

bibliotekininkė