Atlyginimas ir mokesčiai: kokius mokesčius mokame, permokame ir netgi galime susigrąžinti?

Vargu, ar galėtume atrasti tokią šalį, kur nereikėtų mokėti mokesčių nuo gaunamo atlyginimo. Tačiau yra puiku tai, kad vieną kartą per metus, tam tikrą sumą galime susigrąžinti. Tikriausiai daugeliui yra aišku, nuo ko galima mokesčius susigrąžinti Lietuvoje, bet daugelis lietuvių dirba ir kitose šalyse, tad ir ten mokesčiai yra mokami. Tačiau juos susigrąžinti gali būti šiek tiek sunkiau, o ypač tada, jeigu tai yra daroma pirmą kartą. Todėl šį straipsnį parengėme būtent tam, kad būtų aiškiau, ką galima susigrąžinti nuo tų mokesčių, kuriuos mokame Vokietijoje.

Kokius mokesčius tenka sumokėti dirbant Vokietijoje?

Tikriausiai kiekvieną kartą gavus algalapį matote, kad nuo jūsų algos yra nuskaitomi mokesčiai, tai yra visiškai normali praktika, tačiau puiku yra tai, kad tam tikrais atvejais, nuo sumokėtų mokesčių galima atgauti dalį atgal. Tad Vokietijoje gali būti mokami šie mokesčiai:

  • Žmonės, kurie gyvena toje šalyje ir gauna pajamas iš kitų valstybių, turi susimokėti mokesčius už visą gaunamą sumą per metus.
  • Privaloma mokėti pajamų mokestį. Tačiau įdomu yra tai, kad šis mokestis kiekvienam gali būti skirtingas ir priklausyti nuo pajamų. Kuo jos bus didesnės, tuo mokestis irgi bus didesnis.
  • Dar vienas mokestis, kuris yra mokamas, tai solidarumo. Tarifas yra nustatytas vienas, todėl priklausomai nuo sumų, jis taikomas visiems vienodai.
  • Dar vienas įdomus faktas yra tai, kad Vokietijoje leidžiama bažnyčioms įvesti bažnyčios mokestį parapijiečiams. Toks mokestis gali būti skirtingas ir priklausyti nuo kiekvieno regiono individualiai.

Jeigu visi mokesčiai yra mokami, tai mokesčių grąžinimas iš Vokietijos gali būti gana pelningas ir išmoka gali būti nemaža, aišku, labai svarbu tinkamai susipildyti visus dokumentus.

Kokių dokumentų gali prireikti norint susigrąžinti mokesčius?

Kiekviena situacija gali būti individuali, tačiau pagrindiniai duomenys, kurie yra reikalingi, tai jūsų sumokėti mokesčiai ar kitos patirtos išlaidos, nuo kurių galima atgauti dalį pajamų. Tad jeigu kiekvieną mėnesį gaunate algalapius, juos geriau saugokite, nes ateityje jie gali praversti. Taip pat nereikia pamiršti pildyti ir pajamų deklaracijos, nes ten taip pat galima rasti labai aktualios informacijos.

Kaip paprasčiau susigrąžinti sumokėtus mokesčius?

Nors kiekvienas dirbantysis moka atitinkamus mokesčius, tačiau tikrai ne visi gali paprastai juos atgauti, nes kai kam tai yra pakankamai sudėtingas darbas. Jeigu jūsų situacija yra lygiai tokia pati, tad kuo puikiausiai galite kreiptis į specialistus, kurie užsiima tokiu darbu ir tada tikrai visai paprastai ir nesunkiai galėsite atgauti tai, kas jums priklauso.