Su ERASMUS+  pas austrus

Kvalifikuotų darbuotojų trūkumas – aktuali problema ne tik Pakruojo rajono verslininkams, bet ir visos Lietuvos. Konkurencija verčia gamintojus ir paslaugų teikėjus atitikti vartotojų lūkesčius ir kuo geriau patenkinti jų poreikius, todėl ūkio subjektams reikalinga atitinkamų kompetencijų turinti darbo jėga.

ERASMUS+ programos projektas „Profesinis tobulėjimas Austrijoje – patirties pritaikymas Lietuvoje“ dalyviams suteikė galimybę ne tik pasitikrinti žinias, kurias įgijo besimokydami mokykloje, bet ir įgyti naujų profesinių bei asmeninių kompetencijų.

Automobilių mechanikų profesijos 16 a. gr. Deividas Lesauskas, Paulius Povilionis, Fernandas Prikockis ir 15 a. gr. Gediminas Ušeckas praktiką atliko autoservisuose. Mokiniai atliko automobilių remonto ir techninės priežiūros paslaugas ir turėjo galimybę dalyvauti visuose darbo procesuose, atliekant automobilių diagnostiką, prevencinę priežiūrą, variklių remontą, ratų priežiūrą ir remontą. Reikėjo suprasti ir austrų darbo kultūrą – viskas turi būti daroma pagal taisykles ir laiku, nes „laikas – pinigai“.

Apdailininkai (statybininkai) darbavosi statybų aikštelėje. Ten teko padirbėti su metalo konstrukcijomis. Tai buvo visiškai nauja mūsų mokiniams, tačiau jie neatsisakė progos įgyti tokios patirties. 11 a.s. gr. mokiniams Edui Ažubaliui, Deimantui Norvilai, Erestidui Samanavičiui, Deivydui Špakiui teko dirbti su betono ir gipso kartono plokštėmis, atlikti sienų, lubų, stogų šilumos izoliaciją, kloti plyteles.

13 v. gr. mokinės Viktorija Leščinskaitė, Fausta Samanavičiūtė, Gabija Vinskūnaitė ir 05 v. gr. mokinė Kamilė Samanavičiūtė restorane ruošė sriubas, padažus, garnyrus, karštus patiekalus, šaltus patiekalus, desertus, gėrimus ir dietinius patiekalus ir juos mokėsi patiekti. Faustai teko padirbėti  padavėja.

Džiugu, kad ne tik lydintis mokytojas Vytoldas Šimaitis, bet ir partneriai Austrijos įmonėse labai gerai atsiliepė apie mūsų mokinių jau turimas kompetencijas, jų elgesį, norą tobulėti.

Kiekvienas, mobilumo vizite dalyvavęs mokinys, parsivežė EUROPASS pažymėjimą, sertifikatą iš priimančios organizacijos. Mokykla išdavė pažymėjimą apie dalyvavimą projekte.

Dalyvavimas tokiuose projektuose suteikia galimybę mokiniams pamatyti kaip jų būsimi kolegos dirba kitoje šalyje, padeda įgyti pasitikėjimo savimi, savo žiniomis. Visa tai labai reikalinga, kai ateina laikas įsilieti į darbo rinką.

Albina Kavaliauskienė

Projekto koordinatorė

Profesinio mokymo skyriaus vedėja