Sveika širdis – sveikas žmogus

 

 

Žeimelio žemės ūkio mokykloje pirmą kartą paminėta Pasaulinė širdies diena. Renginio iniciatorė, prieš keletą savaičių mokykloje pradėjusi dirbti, Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, Diana Anghelenici.  Tą dieną  moksleiviams, mokytojams ir mokyklos bendruomenės nariams buvo atliekami kūno sudėties ir kraujospūdžio matavimai.

Po pietų bibliotekoje vyko renginys  „Sveika širdis – sveikas žmogus“. Sveikatos specialistė pristatė skaidres apie rūkymo ir alkoholio žalą širdžiai. Leido išbandyti DW girtumo akinius ir pajausti kaip girtumas apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą.

Sveikos gyvensenos mokytoja Vilma Plačakienė pasakojo apie judėjimo naudą sveikatai, demonstravo bandymus, kurių metu lygino treniruotos ir ne treniruotos širdies susitraukimo dažnius.

Mokiniai klausydamiesi pranešimų ant lapelių surašė faktorius žalojančius širdį. Šią savaitę jie su dailės mokytoja Gitana Kokmaniene kūrė plakatą, „Rizikos veiksniai įtakojantys širdies ligų atsiradimą“.

Bibliotekoje buvo parengta paroda „Kelias į sveiką širdį“, kurioje buvo eksponuojamos knygos, apie sveiką gyvenseną ir gydomuosius augalus. Renginio metu supažindinau su šalia mūsų augančiomis gudobelėmis, iš kurių gaminami širdies darbą gerinantys vaistai.

Renginio dalyviai vaišinosi gudobelių arbata ir visuomenės sveikatos specialistės Dianos išradingai papuoštais, tai dienai skirtais saldainiais.

  

Regina Noreikienė

Žeimelio žemės ūkio mokyklos bibliotekininkė