Vandens tyrimas – pradžia į kokybišką vandenį

Kai kasdien vartojame vandenį, praktiškai niekada nesusimąstome apie jo kokybę, kas jame slypi, ar jame yra daugiau mūsų organizmui naudingų, ar gali būti ir žalingų mineralų. Nors Lietuvoje vanduo yra ganėtinai geros kokybės, nes esame viena iš retų šalių, kurios vartoja požeminį vandenį. Neretai net nesusimąstome, ar gerti vandenį savo namuose nėra žalinga, bet keliaujant po skirtingus miestus ar šalis, vietos gyventojų teiraujamės, ar tikrai galime gerti vandenį tiesiai iš vandens maišytuvo. Tikriausiai, tai jums pažįstama situacija. 

Taigi, kodėl vandens kokybė skiriasi? 

Kas įtakoja vandens kokybę? 

Vanduo – tai labiausiai paplitęs žemėje junginys, be kurio mūsų planeta tiesiog negalėtų egzistuoti, lygiai taip pat ir mūsų kūnas, nes jis yra sudarytas iš vandens. Tai reikėtų atsiminti, ypač kai blogai jaučiamės, pirmiausia pagalvokite, ar šiandien išgėrėte pakankamą kiekį vandens. Ne veltui metai iš metų gydytojai ir visuomenės sveikatos specialistai kartoja, kad turime gerti tinkamą kiekį vandens, nepamiršti to padaryti ir skatinti savo šeimos narius, ypač vaikus, gerti vandenį, pratinti prie jo, o ne prie saldžių gėrimų. 

Be išgeriamo kiekio svarbu ir paties geriamojo vandens kokybė, tačiau ji gali skirtis, o tai lemiau tokie veiksniai, kaip: nuosėdos, nuotekos, erozija, ištirpusio deguonies kiekis, vandens pH, oro ir vandens temperatūra, suirusios vandenyje organinės medžiagos, pesticidai, trąšos ir kita. Todėl, kaip ir minėta anksčiau, patys galite nesunkiai pajausti vandens skonį kitoje šalyje ar netgi kitame Lietuvos mieste. 

Vandens tyrimo svarba 

Kai keliaujate, svečioje šalyje vandens kokybės įtakoti, be abejonės, negalite, belieka tik gerti vandenį iš plastiko butelių, pirkti jį atskirai, jei norite likti sveiki, tačiau namuose vandens kokybė irgi gali pakisti, jei neturite vandens filtrų ar kitų vandens kokybę gerinančių sistemų. Paprasčiausias, tačiau ne visai patikimas būdas patikrinti ar jūsų vandens kokybė nepakito, tai tiesiog pabandyti jį pauostyti, įvertinti jo spalvą bei skonį. Švarus ir tyras vanduo yra bekvapis, bespalvis ir beskonis. Jei jaučiate, kad vanduo turi sieros poskonį (dažniau įvardijamas, kaip supuvusio kiaušinio kvapas) – jūsų vandenyje yra susikaupęs per didelis geležies kiekis. Jei vanduo yra drumstas, palieka daug kalkių nuosėdų ant paviršių, vamzdžiai kemšasi, vandenyje neištirpsta chemikalai – jūsų vandenyje yra per daug kalcio ir magnio, kas daro vandenį kietą. 

Tačiau, tai tik galimos prielaidos, o detalus geriamojo vandens tyrimas gali parodyti ir daugiau elementų, kurie ir sukelia vandens kokybės problemas, todėl kreipkitės į vandens tyrimus atliekančią įmonę – UAB Vandens filtravimo sistemos, kuri paims mėginį iš jūsų namų (arba instruktuos jus taip padaryti patiems) ir pristatę į laboratoriją ištirs ir tik po to pasiūlys geriausią sprendimą pašalinti kenksmingus elementus iš vandens.