Moksleivių dovanos Lietuvai ir mokyklai

Šventinė diena mokykloje prasidėjo vasario 15–osios rytą, seimo nario Arūno Gumuliausko dovanotos Lietuvos istorinės vėliavos pakėlimu.

Iškilmingai nuskambėjus tautiškai giesmei, vairą perėmė vedantieji Greta ir Gytis.

Su gražiu ir prasmingu Lietuvos valstybės jubiliejumi pasveikino mokyklos direktorius Antanas Indriulis.

Lietuvos istorijos puslapius vartė Neringa ir Dovilė, jų konsultantė istorijos mokytoja Lina Ulinienė. Raiškiojo skaitymo būrelio moksleivės Viktorija ir Gabija skaitė linkėjimus Lietuvai, moksleives paruošė lietuvių kalbos mokytoja Audronė Skučienė. Dainomis džiugino mokyklos estradinis ansamblis ir vadovė Edita Dovidonienė. Šokį dovanojo Vilmos Plačakienės vadovaujama ritminių šokių grupė „Gimnestrada“.

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Lacienė pasidžiaugė mokinių pusmečio rezultatais. Už gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeniną veiklą, padėkos buvo įteiktos: Gerdai Galinauskaitei, Eglei Juozauskienei, Gretai Kareivaitei, Viktorijai Leščinskaitei, Faustai Morkevičiūtei, Brigitai Povilionytei, Neringai Savickaitei, Žanetai Skėberytei, Dovilei Vasiliauskaitei, Martynui Eidukui, Aurimui Jankauskui, Deimantui Norvilai, Egidijui Pašiškevičiui, Aleksui Pašuškevičiui ir Gražvydui Rimšai.

Beveik visą mėnesį sukausi su mokiniais ir mokytojais darbų rate, todėl man nebuvo sunku apibendrinti veiklą. Nuo sausio 22 iki vasario 12 d. mokykloje vyko moksleivių kūrybinių darbų akciją „Dovana Lietuvai“. Moksleivių paruošti darbai labai įvairūs: Aleksas Pašuškevičius parašė ir pristatė 50 puslapių Steigvilių kaimo istoriją, Eglė Juozauskienė perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Dabartinė Lietuva“. Gytis Grybė ir Pauliaus Povilionis pagamino Gedimino pilies kalno maketą.  04 a.s grupė su mokytoju Eitvydu skystųjų tapetų pagalba padarė paveikslą. Du darbus Deivydas Špakis ir vieną – Gvidas Šliažas atliko pirografijos būdu. Dailės mokytoja Gitana Kokmanienė parengė A. Pašuškevičiaus piešinių parodą „Šimtmečio žmonių portretai“, bei papuošė mokyklą Eglės Matuzaitės, Deinos Pociūtės, Edvino Prociuko ir savo darbais. 13v. grupės moksleivės su auklėtoja Ona Užkuraitiene kūrė šventinę atributiką. Fitodizaino būrelio moksleiviai ir mokytoja Inga Račkauskienė papuošė aktų salę. Informacinių technologijų būrelis ir jų mokytoja Ilona Bagdonavičienė, paruošė Lietuvos 100–mečiui skirtą lankstinuką. Meninės fotografijos būrelio moksleiviai su vadove Larisa Kazakevičiene parengė nuotraukų parodą. Būsimosios virėjos ir jų profesijos mokytojos Liucija Rusinienė ir Albina Kavaliauskienė, šventei patiekė trispalvius želė saldumynus. Socialinė pedagogė Lineta Šukienė talkino kūrybiniuose darbuose, bei su auklėtinėmis visus vaišino iškeptais trispalviais oriniais pyragėliais.

Visuomenės sveikatos specialistė Diana Anghelenici su mokiniais ir mokytojais įsijungė į Pakruojo rajono savivaldybės skelbtą akciją „Padovanok širdelę Lietuvai“. Trispalvėmis širdelėmis papuošė visų kabinetų duris ir mokinių pagamintą Gedimino pilies maketą.

 Bibliotekoje buvo parengta teminė lentyna „Lietuva 1918 – 2018“, bei visą savaitę skambėjo lietuviška muzika ir buvo rodomi dokumentiniai filmai apie Lietuvą.

Pačią didžiausią dovaną mokyklai, savo rankų darbo žiemgališką juostą, dovanojo buvusi mokinė Jurgita Povilionienė. Jurgita juostą rišo ir namuose ir mokykloje, todėl buvo reikalinga mokinių ir mokytojų pagalba. Su šia gražia idėja įsijungėme į Prezidentės skelbtą akciją „Vasario 16–ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Fizikos mokytojas Vytoldas Šimaitis sukūrė plakatą ir talkino šventės pasiruošimo darbuose. Už kūrybinius darbus mokiniams įteiktos padėkos.

Iškilmingo renginio metu, buvo paskelbti Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkų organizuotos akcijos balsavimo rezultatai. Žeimelio seniūnijos Šimtmečio žmogumi išrinktas Juozas Šliavas, jį dar prisimenantiems – išdalinti lankstinukai.

Šventinėje dienoje Jurgita dalyvavo su dukrele Mildute, Žeimelio gimnazijos antroke, kuri Lietuvą pasveikino Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu, „Tai gražiai mane augino“, o Jurgita savo jausmus išreiškė paprasta ir nuoširdžia kalba.

Šventinį renginį vainikavo mokyklos pastato apjuosimas žiemgališka juosta, kurioje įprasmintas laikas, meilė, pagarba, bei dėkingumas mokyklai, mokytojams ir Lietuvai.